(+9821) 22688818
Ovarian Cysts

با کیست تخمدان مقابله کنید…

  • 0 نظرات /
  • ۸ مهر ۱۳۹۴ /
  • توسط سی سرو /
  • درمان, کیست تخمدان /
  • نظر دهید

علت دقیق بروز کیست تخمدان هنوز ثابت نشده و روش درمانی خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است. با این وجود بر اساس تحقیقاتی که تاکنون انجام گرفته است، عدم تعادل هورمونی می تواند علتی برای بروز اختلالات در خانم ها از جمله کیست تخمدان و حتی آندومتریوز باشد. با اجتناب از مصرف مواد شیمیایی سمی و خوراکی هایی که سبب تشدید رشد استروژن در بدن و برهم خوردن تعادل هورمونی می شوند، می توان از بروز این گونه اختلالات پیشگیری کرد.
در این مطلب به عنوان یک روش درمانی طبیعی به خوراکی هایی که می توان خورد و خوراکی هایی که بایستی از مصرف آن ها خودداری کرد، اشاره می شود:

خوراکی هایی برای خوردن

سویا

غذاهای حاوی سویا مانند توفو، میسو و تمپه و خوراکی هایی همچون لوبیا، عدس، گل کلم و کلم بروکلی می توانند به کنترل سطح استروژن بدن کمک کنند.

خوراکی های حاوی ایندول-3-کاربینول

مصرف غذاهای حاوی ایندول-3-کاربینول به حذف هورمون های اضافی بدن کمک می کند. خوراکی های غنی از ایندول-3-کاربینول عبارتند از: کلم، کلم بروکلی و گل کلم.

منیزیم

درد ناشی از کیست تخمدان را می توان با مصرف خوراکی های غنی از بادام، موز، آلو، بادام زمینی و کلم بروکلی کاهش داد.

امگا 3

غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا3 همچون: بذر کتان، روغن ماهی قزل آلا، ماهی ساردین و شاهدانه به کنترل سطح هورمون های بدن و همچنین مقاومت به انسولین کمک می کنند.

منع غذایی

الکل

مصرف الکل سبب بالا رفتن سطح استروژن بدن می شود.

گندم

مواد غذایی حاوی گندم را کمتر مصرف کنید. زیرا گندم حاوی اسید فیتیک است. اسید فیتیک جذب منیزیم و روی را مختل کرده و سبب کمبود مواد معدنی می شود. منیزیم و روی در حفظ تعادل هورمونی و جلوگیری از گرفتگی عضلات تاثیر بسزایی دارند.

کافئین

کافئین موجود در قهوه، شکلات، نوشیدنی های انرژی زا و چای عملکرد هورمون ها را مختل می کنند.

شکر

از مصرف بیش از حد شکر خودداری کنید. شکر موجود در کیک، شیرینی و شکلات در بروز اختلالات هورمونی تاثیرگذارند.

سعی کنید با تغذیه مناسب، هورمون ها را متعادل نگه دارید.

منابع

  1. www.womens-health-advice.com/ovarian-cysts/natural-treatment.html
  2. www.clarksnutrition.com/ns/DisplayMonograph.asp?StoreID=2691b1fe187d41acb869a85ca5957a0a&DocID=condition-ovariancysts

0نظرات

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.