(+9821) 22688818
Rejuvenation جوانسازی

روش های جوانسازی واژینال…

 • 0 نظرات /
 • ۲۵ آذر ۱۳۹۴ /
 • توسط سی سرو /
 • لابیاپلاستی, واژینوپلاستی /
 • نظر دهید
  برای خانم هایی که چندین زایمان را تجربه کرده اند، ماهیچه های واژن با گذشت زمان تغییر اندازه داده و بزرگ می شوند. شل شدن و ضعیف شدن ماهیچه های واژن از دیگر تغییراتی است که بروز می کند. گاهی تنها انجام تمرینات ورزشی کگل (Kegal) برای بهبود ماهیچه های واژن کافی نیست. تمرینات ورزشی کگل تمریناتی برای تقویت عضلات ناحیه لگن هستند. بسیاری از زوج ها پس از اینکه بزرگترین هدیه زندگی خود یعنی بچه دار شدن را تجربه می کنند، میزان رضایت آن ها از روابط جنسی کاهش می یابد.
  امروزه جوان‌سازی واژن از دو روش واژینوپلاستی و لابیوپلاستی بهره می‌گیرد.
  واژینوپلاستی و یا به تعبیر دیگر جوانسازی واژن، عملی است که به طور معمول می تواند مشکلات مربوط به تغییر اندازه ماهیچه های واژن ناشی از زایمان را تصحیح کند و این خود به معنای بهبود روابط جنسی در زندگی مشترک است.
  واژینوپلاستی سبب تقویت عضلات واژن، افزایش قدرت کنترل و انقباض دستگاه تناسلی و افزایش لذت جنسی خواهد شد.
  واژینوپلاستی به عنوان یک روش استاندارد و علمی نوعی عمل زیبایی در جراحی های زنان و زایمان است. این عمل تاثیر بسزایی در سفت کردن عضلات واژن و بافت نرم اطراف آن که با کاهش مخاط واژن انجام می شود، دارد.
  بعد از جراحی، بیمار پس از چند روز به راحتی می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام بدهد و بعد از 4 تا 6 هفته آمیزش جنسی امکان پذیر است. این عمل عوارضی همچون عفونت، خونریزی و زخم ندارد و در صورت بروز، طبیعی است.
  عمل ترمیم لابیا، لابیاپلاستی و یا لابیوپلاستی یکی دیگر از روش های جوانسازی واژن است. این عمل جهت تغییر اندازه لابیا (لبهای اطراف واژن) انجام می شود. در واقع جراحی روي بخش لابيا ماژور (لب‌هاي بزرگتر و خارجي‌تر واژن) يا لابيا مينور (لب‌هاي کوچک و داخل واژن) صورت می گیرد.
  خانم هایی که متقاضی انجام این جراحی زیبایی هستند در دو دسته قرار می گیرند: دسته اول کسانی هستند که تغییرات ایجاد شده به دلایل مادرزادی و یا اختلالات هورمونی است. دسته دوم نیز کسانی هستند که تغییرات دستگاه تناسلی بدون اینکه بر اثر بیماری خاصی باشد، ایجاد شده است و تنها به دلیل زیبایی و افزایش اعتماد بنفس تمایل به انجام این جراحی دارند.
  اندازه، رنگ و شکل لابیا در افراد مختلف به طور قابل توجهی متفاوت بوده و ممکن است با گذشت زمان و به دلایلی همچون زایمان، افزایش سن و یا دیگر عوامل تغییر کند.
  نقص مادرزادی، اختلالاتی مانند آترزی واژن (عدم وجود مجرای واژن)، فقدان مولر (فقدان و ناهنجاری های ایجاد شده در رحم و لوله های فالوپ)، شرایط دو جنسی (ویژگی های جنسی زن و مرد موجود در یک فرد)، تغییر شکل لابیا بر اثر زایمان، تصادف و افزایش سن از جمله عواملی هستند که سبب می شوند شخص متقاضی انجام لابیاپلاستی شود.

منابع

 1. http://www.labiaplastysurgeon.com/vaginoplasty.html
 2. http://www.webmd.com/women/guide/vaginoplasty-and-labiaplasty-procedures
 3. http://www.consultingroom.com/treatments/labiaplasty-vaginal-surgery

0نظرات

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.